fbpx

Omställning

Iris tjänster för omställning

Vi på Iris har lång erfarenhet av att jobba med olika tjänster inom karriärplanering, stöd och arbetslivsinriktad rehabilitering.

Vi kan erbjuda en mångsidighet och situationsanpassade lösningar som ger resultat. Det kan handla om att hitta vägen tillbaka till arbetslivet, synliggöra sin kompetens, utöka sitt nätverk och få nya infallsvinklar. Oavsett vart vi börjar så går vi bredvid, inte framför.

Exempel på våra specialisttjänster inom omställning

  • Kompetensinventering
  • CV, ansökningshandlingar och säljbrev
  • Intervjuträning
  • Coachning
  • Arbete via nätverk, spontanansökning och mötesbokning
  • Jobbjägeri/praktik
  • Starta eget
  • Rehabiliteringsomställning
  • Studie- och yrkeshandledning

 Välkommen att kontakta våra konsulter!

Aida Pehlivanovic

Aida Pehlivanovic – Göteborg

aida.pehlivanovic@iris.se
010 – 303 99 41

Liselotte Wallin

Liselotte Wallin – Luleå

liselotte.wallin@iris.se
076-526 69 08

Charlotte Ohlson – Stockholm

charlotte.ohlson@iris.se
08 – 410 184 48

Anders Jakobsson – Lycksele

anders.jakobsson@iris.se
076 – 539 90 27

Silhouette Woman

Anna Adiels – Mölndal

anna.adiels@iris.s
072 – 600 62 43

Charlotta Forsell

Charlotta Forsell – Norrköping

charlotta.forsell@iris.se
072 – 402 19 44

Mikel Nordin

Mikael Nordin – Sundsvall

mikael.nordin@iris.se
010 – 761 02 60

Charlotte Åstrand

Charlotte Åstrand – Skåne

charlotte.astrand@iris.se
0730 – 41 72 84

Silhouette Woman

Ingrid Nordin – Västernorrland

ingrid.nordin@iris.se
076 – 501 37 94

Malin Wide

Malin Wide – Sundsvall

malin.wide@iris.se
010 – 516 21 56

Amanda Forsman – Umeå/Övik

amanda.forsman@iris.se
076 – 52 66 925

Helen Johansson

Helen Johansson – Växjö

helen.johansson@iris.se
073 – 656 90 69

Silhouette Woman

Ewa Larsson – Vilhelmina

ewa.larsson@iris.se
072 – 402 19 94

Translate »